Každý, kdo vlastní nemovitost, by ji měl mít pojištěnou. Když máte na nemovitost hypotéku, banka bude pojištění nemovitosti dokonce vyžadovat. Chrání tím hlavně sebe, ale také vás.

Ovšem v dnešní době, kdy nemovitosti za posledních 5 let prudce zdražily, staré pojistky zůstaly na původních hodnotách. 

Příklad:

V praxi to znamená, že když jste si před pěti lety koupili byt 3+1 za milion a půl, v dnešní době má hodnotu okolo dvou milionů.

Pojištění nemovitosti bylo nastaveno na milion a půl (na odhadní cenu) ale dnes to znamená, že je pojistná částka o čtvrtinu nižší, než by měla být.

V případě škodné události, kdy bude škoda stanovena na jeden a půl milionu, tak to znamená, že i když máte na tuto částku nastavenou pojistku, tak na tuto sumu nedosáhnete. Jelikož je nemovitost o čtvrtinu podhodnocena, dostane o čtvrtinu ze škodné částky méně, v tomto případně 1,125 mil.

Ve finále jste ušetřili pár stovek ročně na pojistce, ale v případě čerpání z pojistky jste přišli o 375 tis. 

V tomto může být člověk, který se vám o finance staré a je s tímto seznámen, velice k užitku, protože s takovými věcmi se potkává několikrát do měsíce a může svého klienta na toto riziko včas upozornit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *