Pojištění nemovistosti

Pozor na špatně nastavenou pojistku nemovitosti

Každý, kdo vlastní nemovitost, by ji měl mít pojištěnou. Když máte na nemovitost hypotéku, banka bude pojištění nemovitosti dokonce vyžadovat. Chrání tím hlavně sebe, ale také vás.

Ovšem v dnešní době, kdy nemovitosti za posledních 5 let prudce zdražily, staré pojistky zůstaly na původních hodnotách. 

Příklad:

V praxi to znamená, že když jste si před pěti lety koupili byt 3+1 za milion a půl, v dnešní době má hodnotu okolo dvou milionů.

Pojištění nemovitosti bylo nastaveno na milion a půl (na odhadní cenu) ale dnes to znamená, že je pojistná částka o čtvrtinu nižší, než by měla být.

V případě škodné události, kdy bude škoda stanovena na jeden a půl milionu, tak to znamená, že i když máte na tuto částku nastavenou pojistku, tak na tuto sumu nedosáhnete. Jelikož je nemovitost o čtvrtinu podhodnocena, dostane o čtvrtinu ze škodné částky méně, v tomto případně 1,125 mil.

Ve finále jste ušetřili pár stovek ročně na pojistce, ale v případě čerpání z pojistky jste přišli o 375 tis. 

V tomto může být člověk, který se vám o finance staré a je s tímto seznámen, velice k užitku, protože s takovými věcmi se potkává několikrát do měsíce a může svého klienta na toto riziko včas upozornit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *